Podsumowanie sezonu 2021/22

Zakończony sezon Klasy A drużyna Błękitnych 1947 Tarnów może uznać za zdecydowanie udany. Zespół z tarnowskiej Piaskówki, jako beniaminek rozgrywek, zajął wysoką, 6. pozycję, zapewniając sobie spokojnie utrzymanie na tym szczeblu rozgrywkowym.

Przed rozpoczęciem sezonu 2021/22 kadra zespołu została odmłodzona i wzmocniona na większości pozycji. Błękitne koszulki przywdziali m.in. Mateusz Lądwik (Olimpia Wojnicz), Mateusz Maziarz (Iskra Tarnów), Krystian Wnęk (Metal Tarnów), Maciej Wójtowicz (LKS Zgłobice). Po roku gry w Zorzy Zaczarnie powrócił Grzegorz Kluba. W zimie drużynę wzmocniło dwóch perspektywicznych zawodników Metalu Tarnów: Michał Adamczyk i Michał Kloch. To efekt umowy o współpracy pomiędzy oboma tarnowskimi klubami.

Końcowe statystki Błękitnych Tarnów w lidze to 14 zwycięstw (8 na własnym boisku), 5 remisów (4 u siebie) i 11 porażek (tylko 3 u siebie), stosunek bramek 53-48. Ponadto drużyna rozegrała jedno spotkanie w Pucharze Polski, przegrywając z Pogorią Pogórska Wola 0-1.

Najlepszym strzelcem drużyny został Krzysztof Jachim (12 bramek). Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajął Paweł Gniadek (10 bramek), trzecie natomiast Arkadiusz Cieśla (5 bramek). W przypadku bramkarzy Marcin Pociecha zdołał zakończyć 7 meczów z czystym kontem (na 16 rozegranych), Paweł Holcman 4 (na 14 rozegranych). Z kolei najwięcej minut na boisku spędzili: Krzysztof Jachim (2355), Arkadiusz Cieśla (2260) i Łukasz Białas (2250). Łącznie na boiskach Klasy A w barwach Błękitnych Tarnów w minionym sezonie wystąpiło 28 zawodników.

Za nami pierwszy sezon w A-Klasie po 11-latach spędzonych na niższym poziomie rozgrywkowym. Ogromnie się cieszę, że cel jakim było utrzymanie drużyny został zrealizowany. Co więcej, ostatecznie zajęliśmy bardzo wysokie 6. miejsce i na kilka kolejek przed zakończeniem rozgrywek byliśmy już spokojni o ligowy byt. Dziękuję wszystkim zawodnikom za ich trud i zaangażowanie oraz trenerom za osiągnięty rezultat

- podsumował sezon prezes, bramkarz i trener młodzieży Paweł Holcman.