Najmłodsi ligowcy Błękitnych Tarnów – drużyna młodzików

Od kilku sezonów na regionalnych boiskach rywalizuje drużyna młodzików KP Błękitni 1947 Tarnów. Zespół ten po rundzie jesiennej sezonu 2019/20 wywalczył historyczny awans do II ligi. Niestety wybuch pandemii COVID-19 uniemożliwił rozegranie kolejnej rundy wiosną 2020 roku.

Z racji tego, że po sezonie 2019/20 niemalże cała drużyna, która wywalczyła awans do ligi wyżej wskoczyła w wiek trampkarza i drużyna młodzików była budowana niemal od zera na bazie młodszych roczników, trenerzy zdecydowali, że sezon 2020/21 najmłodsi ligowcy Błękitnych znów zagrają na poziomie III ligi.

W rozgrywkach III ligi okręgowej młodzicy mierzyli się aż z 11 zespołami i były to: Olimpia Wojnicz, Dunajec Zakliczyn, KS Ryglice, Unia III Tarnów, Ciężkowianka Ciężkowice, Fundacja Górnik Tarnów, MUKS TAP Tarnów, Wolania Wola Rzędzińska, Lisek Lisia Góra, UKS Pleśna oraz KS Łękawica. Drużyna w 11 meczach zdobyła 22 punkty (7 zwycięstw, 1 remis, 3 porażki) co dało jej 5. miejsce w tabeli. Najlepszym strzelcem został Aleksander Mierzwa, mający na koncie 9 trafień. Łącznie Błękitni zdobyli 53 bramki, tracąc 31.

- Mamy bardzo młodą drużynę młodzików. Trzon drużyny oparty jest na zawodnikach z rocznika 2010, którzy mają jeszcze dwa i pół roku grania w tej kategorii wiekowej. Rundę możemy zaliczyć do udanych, gdyż dla większości zawodników były to pierwsze mecze w systemie 9x9, a mamy 7 zwycięstw na koncie. Jeżeli przeciwnik nie odstawał bardzo fizycznie od naszych zawodników, to graliśmy bardzo dobrze, przeważnie zwyciężając, a porażki zanotowaliśmy z rywalami, którzy byli znacząco silniejsi i więksi – mówi trener drużyny Paweł Holcman.